TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Onherkenbaar zijn de BN’ers die als dragqueen meedoen aan Make Up Your Mind. Hoe gaan de transformaties in hun werk? Juryvoorzitter Envy Peru: ‘Tijdens de transformatie zien we iemands blik veranderen.’
Staat Make Up Your Mind normaal al bol van de pracht, praal en glitter en glamour, speciaal voor de jubileumeditie doen de makers daar volgens Envy Peru nog een flinke schep bovenop. “En er doen weer grote namen mee”, belooft de juryvoorzitter en professioneel dragqueen. “Steeds als we aan een nieuwe reeks beginnen, denken we dat de bekende Nederlanders wel zo’n beetje ‘op’ zijn. Maar we hebben dit seizoen weer een echte sterrencast.”
Envy maakt ook deel uit van het creatieve team van het programma, dat bestaat uit redacteuren, visagisten, haarstylisten en kledingontwerpers. “We kijken per deelnemer naar de kenmerken die iemand uniek maken. Aan de hand daarvan bepalen we de look.” Ook bedenkt het team tijdens dat proces de hints voor het personage. Zo deed Jim Bakkum in de allereerste aflevering mee als Dolly Detox, waarbij ‘Dolly’ verwees naar zijn deelname aan Idols en ‘Detox’ sloeg op het feit dat hij er een gezonde levensstijl op nahoudt. “De hints zijn heel subtiel, de meeste vallen pas achteraf op”, aldus Envy.
Sommige deelnemers hebben van tevoren al bedacht hoe ze eruit willen zien. “De meesten willen alleen maar mooi, mooi, mooi zijn, maar wij kijken naar de veelzijdigheid van drag als kunstvorm. Als we iemand alleen maar mooi maken, is die persoon sneller herkenbaar, terwijl wij iemand juist zo onherkenbaar mogelijk willen laten zijn. Dat is niet alleen leuker voor het programma, zo laten we de kijker ook zien dat drag veel meer is dan alleen een lippenstiftje en wat oogschaduw”.
Als een BN’er plaatsneemt in de make-upstoel camoufleert een visagist zoveel mogelijk de trekken in het gezicht die hem of haar typeren, zodat iemand niet meer op zichzelf lijkt. De complete transformatie, inclusief haar en kleding, duurt vier tot vijf uur. “Vaak zijn de deelnemers een beetje onwennig, weten ze niet wat ze kunnen verwachten en hebben ze ook geen idee waar ze precies aan zijn begonnen. Naarmate de transformatie vordert, zien we de blik in iemands ogen veranderen en begint er een heel ander personage te ontstaan, dat is altijd bijzonder om mee te maken. Voor ons is het ook een spannend moment, omdat we dan pas zien hoe de queen die we hebben bedacht tot leven komt.”
Die transformatie is pas het begin: daarna moeten de BN’ers leren hoe ze geloofwaardig overkomen in hun nieuwe rol. “Wat wij als queens doen, lijkt misschien heel makkelijk, waardoor veel deelnemers denken: ach, dat doen we wel even. Ze merken al snel dat het helemaal niet zo eenvoudig is en dat er heel veel bij komt kijken. Zo moeten ze hun teksten goed uit het hoofd leren en oefenen met playbacken. Bovendien moeten ze wennen aan het lopen op torenhoge hakken en aan het dragen van een korset. Er is veel wat oncomfortabel aanvoelt, maar dat mag op het podium niet zichtbaar zijn.”
Waar let Envy op als hoofd van de jury? “Op de lipsync en op hoe iemand zich inleeft in het personage, maar ook op volledige toewijding. Een queen kan er nog zo prachtig uitzien, maar als ze weinig energie uitstraalt, raak ik er niet van onder de indruk. Ik wil dat deelnemers dit avontuur met liefde omarmen en dat ze er helemaal voor gaan. ‘Zoek de spotlights,’ zeg ik altijd. ‘Kijk niet naar beneden, maar omhoog en wees trots dat je hier mag staan. Dit doe je misschien maar een keer in je leven, dus pak je moment en maak het onvergetelijk!’”
Het nieuwe seizoen van Make Up Your Mind is vanaf 15 maart 2025 iedere zaterdag om 20:00 uur te zien op RTL 4. Terugkijken kan bij Videoland.
Ben je dol op muziek die recht uit het hart komt? Zet dan vanaf 15 maart iedere zaterdag om 20:00 uur SBS6 aan voor Talent Unplugged.
Edwin Evers onder de indruk van kandidaten Talent Unplugged: 'Er waren echt kippenvelmomenten'
10:00Envy Peru licht tipje van de sluier op over Make Up Your Mind: 'Dit jaar weer een sterrencast'
10:00Douwe Bob is een van de coaches in Talent Unplugged: 'Misschien ben ik een voorbeeld'
06:47Vanavond op TV: Families like ours, Make up your mind, Corpse Bride
23:45Bekijk de trailer van de SBS6-talentenjacht Talent Unplugged