TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Column
Zuurstof,
Even diep ademhalen. Ik heb net een heerlijk intense show in Utrecht gehad. De eindredactie van Televizier, Kirsten Keerssemeeckers, stuurt mij een appje. “Ha Carlo! Net uit de zaal bij Moulin Rouge De Musical. Wat een feest! Tijd om even hoi te zeggen?” En even later zit Kirsten gezellig in mijn kleedkamer.
Ik vertel haar over het belang van een zaal met fijne energie. Wij als spelers geven altijd 100 procent, maar een zaal kan dat naar 200 procent krijgen. Het is altijd de wisselwerking met het publiek die de show uniek maakt. Het gebeurt ook wel eens dat een zaal wat afwachtend is en denkt: ‘Kom maar op. Laat mij maar eens zien waarom dit zo geweldig is.’ Sommige mensen hebben de armen in het begin letterlijk nog over elkaar.
Ik weet: straks gaan die helemaal uit hun plaat, geduld. Al meer dan honderd keer ben ik daar getuige van geweest. Maar de leukste shows zijn toch van de zalen met mensen die er gelijk voor gaan. Zo kan ik enorm genieten van het publiek dat zich netjes kleed en voor een feest gaat. Van alle leeftijden – jong en oud – die opstaan en swingen en meezingen. Het is voor elke speler in de Rouge als het zuurstof voor een perfecte show.
Aan Kirsten leg ik uit dat mijn columns vaak over de show gaan waar ik zoveel van houd, maar dat ik iets minder vaak erover zal schrijven. Er zijn inmiddels weer genoeg nieuwe programma’s om over te schrijven. Maar juist een oudere hit liet mij naar lucht happen: Radar.
Dit programma van AVROTROS duikt in de ozontherapie. Een nieuw wondermiddel en in Duitsland op elke hoek van de straat te verkrijgen. Het zou helpen tegen vermoeidheid, hart- en vaatziekten en zelfs kanker. Er is geen wetenschappelijk bewijs en dus doet Radar wat het moet doen. Met de geheime camera en via huisartsen en de Inspectie Gezondheidszorg laten ze een ander geluid horen.
Ik lees dit onder andere op de website van Radar: "Ozon is eigenlijk het agressieve zusje van zuurstof." Mijn column is geen plek om alternatieve geneeswijzen te veroordelen. Maar dat Radar genoeg urgentie heeft om in het publiek omroepbestel te blijven is duidelijk. Aan sommige zaken zit nou eenmaal een luchtje. En blijkt ozontherapie niet iets om luchtig over te doen.
Dit programma vervangt The Tribute: Battle of the Bands na de finale op SBS6
09:07Frank Lammers, Bridget Maasland en Khadija Arib in nieuw seizoen Verborgen Verleden
08:59Johan Derksen: 'Yvon Jaspers voegt niks toe in Boer Zoekt Vrouw'
08:14De TV van gisteren: Tv-programma's staan stil bij het overlijden van Dieuwertje Blok
08:00Carlo Boszhard keek met open mond naar aflevering Radar