TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Virgil (Ed Harris) en zijn maatje Everett (Viggo Mortensen) zijn oldschool cowboys. Echte mannen die voor niets en niemand bang zijn en tegen betaling dorpjes beschermen tegen boeven.
Ook van de bende van Randall (Jeremy Irons) in het dorpje Appaloosa zijn ze niet onder de indruk. Dan doet de pianospelende weduwe Allison (Renée Zellweger) haar intrede. Virgil valt als een blok voor deze dame en dat verandert zijn houding. Wordt hij een softie op z'n oude dag?
In deze boekverfilming komen verrassend weinig kogelregens voorbij. Je verwacht actie en krijgt psychologische lijntjes en verliefde kerels. Hoewel de acteurs zich ware cowboys tonen, is Appaloosa ietwat saai. Wel prachtig gefilmd overigens, waarbij Harris zichzelf na Pollock (2000) voor de tweede keer piekfijn regisseert.
Toen Viggo Mortensen zijn rol in Appaloosa aannam, had hij het druk met veel verschillende projecten. Omdat de film vertraagd werd, vroeg hij Ed Harris om een andere acteur te vinden voor de rol van Everett. Harris deed zijn best en bekeek twintig kandidaten. Toch werd er niemand gevonden, sommige acteurs wilde niet, andere voldeden niet aan de eisen voor de rol.
Daarom speelde Mortensen de rol toch. Harris was onder de indruk van de professionaliteit van zijn collega. Ondanks zijn drukke schema kwam hij perfect voorbereid aan bij de opnames. Mortensen zal wel blij zijn dat hij de rol toch gespeeld heeft. Op de set leerde hij actrice Ariadna Gil kennen. Sindsdien zijn ze een koppel.
Partnerbijdrage
Zet de bitterballen maar klaar en schenk jezelf een goudgele rakker in, want vanavond vanaf 20:30 uur is Het Holland Huis te zien op SBS6.
Allerlaatste opnames van Oogappels zijn afgerond
17:19Sophie Derkzen en Tim de Wit presenteren nieuwe NPO-talkshow Bureau Buitenland
15:05Op deze datum is Hélène Hendriks weer terug met De Oranjezomer
14:30Deze B&B-eigenaren zien we mogelijk ook terug in B&B Vol Liefde 2025
13:46KRO-NCRV deelt trailer van dramaserie Ik Val Niet, Ik Dans met Hanna van Vliet