TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Richard Phillips (Tom Hanks) is kapitein van het vrachtschip Maersk Alabama. Voor de kust van Somalië heersen piraten, maar Phillips besluit gewoon uit te varen om zijn lading in Kenia af te leveren.
De Alabama is nog maar net in internationale wateren als de piraten in kleine bootjes opdoemen. Ze enteren het schip en nemen kapitein Phillips en zijn bemanning in gijzeling.
De onderhandelingen over de vrijlating van de bemanning zijn zenuwslopend, maar kapitein Phillips houdt voet bij stuk.
De rol van piratenleider Muse is voor Somaliër Barkhad Abdi, die nooit eerder had geacteerd. Zijn prestatie is daardoor des te indrukwekkender: Abdi werd genomineerd voor zowel de Golden Globe als de Oscar voor beste mannelijke bijrol.
Toen de opnames van Captain Phillips voltooid waren, ging Abdi gewoon weer aan de slag in de telefoonwinkel van zijn broer. Inmiddels heeft hij genoeg klussen om als acteur door het leven te gaan.
Door de jaren heen heeft Tom Hanks een flink aantal Oscars en Oscarnominaties in de wacht gesleept. In totaal staat de teller op twee Oscars en nog eens vier nominaties.
Voor zijn rol in Captain Phillips zag de acteur een nominatie aan zijn neus voorbijgaan. En dat terwijl hij wel genomineerd werd voor een Golden Globe en een handvol andere belangrijke filmprijzen.
Wilfred Genee: 'Kwestie van tijd tot deze presentator mijn plek bij Vandaag Inside inneemt'
13:24De Bondgenoten: hunk John maakt de tongen los
12:45Zien: zo gaat het nieuwe huis van de Meilandjes in Noordwijk eruit zien
11:34Teun Föhn in URK!: 'Geef die blaffende hond een kalmeringspil'
10:46Boer Tom baalt van stoppen Eigen Huis & Tuin: 'Heel jammer'