TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na een celstraf van vijf jaar komt Carlito Brigante (Al Pacino) weer op vrije voeten. Eigenlijk moest de voormalig drugsdealer tien jaar zitten, maar dankzij de inspanningen van advocaat Kleinfeld (een bijna onherkenbare Sean Penn) komt hij eerder vrij.
Die vijf jaar in de cel hebben Carlito veranderd. Hij is rustiger geworden, volwassener, wijzer.
En bovenal: vast van plan om voortaan op het rechte pad te blijven. Op aanraden van Kleinfeld investeert Carlito in een discotheek.
Daar merkt hij dat er in de tijd dat hij vastzat veel is veranderd. Hoe hard Carlito ook probeert om zijn criminele verleden achter zich te laten, hij lijkt zich er maar niet aan te kunnen ontworstelen.
Dat maakt van Carlito’s Way een intrigerend portret van een man die zich niet meer thuis voelt in zijn eigen leven. Het sterke acteerwerk van Pacino, Penn en de andere acteurs doet de rest.
De regisseur van Carlito’s Way is Brian De Palma, die tien jaar eerder met hoofdrolspeler Al Pacino de misdaadklassieker Scarface maakte. Toen de film uitkwam vergeleken recensenten Carlito’s Way met die film en The Untouchables.
In 2005 kwam Carlito’s Way: Rise to Power meteen op dvd uit. Die film toont de jonge jaren van Carlito Brigante.
De Palma en Pacino werkten geen van beiden mee aan de film. Misschien is dat de reden dat die zo’n slechte ontvangst kreeg.
Partnerbijdrage
Hélène Hendriks en Olcay Gulsen blij: deepfake-pornosite uit de lucht gehaald
13:08Uitvaart Rob de Nijs: 'Dit wordt een event, mede georganiseerd door Joop van den Ende in Amsterdam'
11:52Martien Meiland: 'Als die duiven maar niet schijten op mijn hoofd'
11:33Zien: Eerste beelden van mogelijk laatste seizoen Kopen Zonder Kijken met Martijn Krabbé
10:11Vanaf deze datum is het nieuwe seizoen van Undercover in Nederland te zien