TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na een conflict met een bisschop keert priester Adolf Daens (Jan Decleir) aan het einde van de negentiende eeuw terug naar Aalst.
De stad is op dat moment het centrum van de bloeiende Vlaamse textielindustrie. Die levert de directeuren veel geld op, maar de arbeiders zien daar niets van terug.
Zij werken en leven onder erbarmelijke, soms levensgevaarlijke omstandigheden. Samen met zijn broer Pieter (Wim Meuwissen), uitgever van het dagblad Het land van Aelst, komt pastoor Daens in opstand.
De directeuren en de Katholieke Kerk zijn op z'n zachtst gezegd niet blij met Daens’ betrokkenheid.
Met Daens verfilmt regisseur Stijn Coninx de historische roman Pieter Daens of hoe in de negentiende eeuw de arbeiders van Aalst vochten tegen armoede en onrecht van Louis Paul Boon.
Het levert een sobere maar meeslepende film op over een man die opkwam voor mensen die niet voor zichzelf konden opkomen.
De film werd genomineerd voor de Oscar voor beste buitenlandse film.
Welke show heeft tussen 1 november 2024 en 31 januari 2025 de meeste indruk op jou gemaakt? Het is tijd om dat nu te laten weten!
Zien: René van der Gijp ontregelt VI met pikante anekdote
06:47Vanavond op TV: The Sommerdahl murders, The tribute: Battle of the bands, The Lego Batman Movie
22:19Peter Gillis vervolgd voor meerdere mishandelingen, maar nieuw seizoen realityserie gaat door
21:43Jan Slagter over stoppen Spoorloos: 'Het kan gewoon niet meer' (video)
19:16Interview Victor Reinier over exit bij Flikken Maastricht: 'Heel verdrietig'