TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een collega van LouAnne (Michelle Pfeiffer) omschrijft haar klasje nog netjes. Volgens hem zijn het slimme pubers, maar hebben ze nooit geleerd om te leren. En ze hebben, zoals dat zo mooi heet, 'sociale problemen'.
LouAnne windt er op haar beurt in Dangerous Minds geen doekjes om: haar leerlingen zijn 'rebels from hell'. Ze hebben totaal geen zin om op school te zijn en zijn in de klas meer bezig met drugs, criminaliteit en stoerdoenerij dan met luisteren naar hun leraar.
Maar LouAnne geeft niet zomaar op. Met haar legerachtergrond, een beetje karate, liedjes van Bob Dylan en de nodige omkoperij weet ze de klas stukje bij beetje voor zich te winnen.
Dangerous Minds is een verfilming van het boek My Posse Don't Do Homework. In dat boek beschrijft ex-marinier LouAnne Johnson haar tijd voor de klas op een school in een achterstandswijk in Californië.
De film deed het behoorlijk goed: wereldwijd bracht Dangerous Minds zo'n 180 miljoen dollar op. De soundtrack van de film deed het zelfs nog beter: rapper Coolio scoorde een wereldhit met het nummer Gangsta's Paradise. Coolio stond in veertien landen op nummer 1 en scoorde de Grammy voor beste hiphopnummer.
Welke show heeft tussen 1 november 2024 en 31 januari 2025 de meeste indruk op jou gemaakt? Het is tijd om dat nu te laten weten!
Zien: René van der Gijp ontregelt VI met pikante anekdote
06:47Vanavond op TV: The Sommerdahl murders, The tribute: Battle of the bands, The Lego Batman Movie
22:19Peter Gillis vervolgd voor meerdere mishandelingen, maar nieuw seizoen realityserie gaat door
21:43Jan Slagter over stoppen Spoorloos: 'Het kan gewoon niet meer' (video)
19:16Interview Victor Reinier over exit bij Flikken Maastricht: 'Heel verdrietig'