TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Mad Max, de spectaculaire doorbraakfilm van acteur Mel Gibson, leende zich goed voor een vervolg. Dit sterke tweede deel zit weer vol grootse actiescènes en achtervolgingen.
In een postapocalyptische wereld is voormalig politieman Max Rockatansky (Gibson) op zoek naar drie dingen: water, eten en voedsel. In de woestijn stuit hij op een afgelegen gemeenschap in een oude olieraffinaderij.
De mensen daar zijn in een constante strijd verwikkeld met een meedogenloze bende die het op hun voedsel- en brandstofvoorraden voorzien heeft. In Mad Max 2: The Road Warrior helpt Max de bewoners van de raffinaderij hun voorraden dwars door de woestijn naar een veilige plek te brengen.
Hoewel hij de hoofdrol speelt, heeft Mel Gibson niet bepaald veel tekst in Mad Max 2: The Road Warriors. Max heeft in totaal zestien regels dialoog. Eigenlijk zijn het er zelfs maar vijftien. Max zegt één regel namelijk twee keer: “I only came for the gasoline.”
Na drie films was regisseur George Miller toch nog niet klaar met Mad Max. In 2015 blies hij de franchise nieuw leven in met Mad Max: Fury Road. Die film, nu met Tom Hardy in de hoofdrol, werd een groot succes. Fury Road won zes Oscars.
Dit jaar verscheen nog een film in de reeks: de spin-off en tevens Fury Road-prequel Furiosa: A Mad Max Saga.
Zien: René van der Gijp ontregelt VI met pikante anekdote
06:47Vanavond op TV: The Sommerdahl murders, The tribute: Battle of the bands, The Lego Batman Movie
22:19Peter Gillis vervolgd voor meerdere mishandelingen, maar nieuw seizoen realityserie gaat door
21:43Jan Slagter over stoppen Spoorloos: 'Het kan gewoon niet meer' (video)
19:16Interview Victor Reinier over exit bij Flikken Maastricht: 'Heel verdrietig'