TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na het succes van Gladiator en A Beautiful Mind had Russell Crowe de rollen voor het uitkiezen.
Zijn keuze om de hoofdrol te spelen in Master and Commander: The Far Side of the World is bijzonder. Crowe gaf namelijk aan dat hij het script van de film niet zo goed vond. Omdat hij graag een keer met regisseur Peter Weir (Dead Poets Society, The Truman Show) wilde werken, ging hij toch overstag.
De film draait om Jack Aubrey (Crowe), kapitein van het Britse schip HMS Surprise. Tijdens de Napoleontische oorlogen raakt het schip in gevecht met een veel sterker en beter uitgerust Frans oorlogsschip. Aubrey en zijn manschappen laten zich daardoor niet ontmoedigen.
Het resultaat is een spectaculair én intelligent verhaal over het leven op zee, moed en standvastigheid. Master and Commander kreeg tien Oscarnominaties en wist er twee te verzilveren.
Jack Aubrey is in Master and Commander: The Far Side of the World niet alleen een prima zeekapitein. Hij speelt ook nog eens viool.
Russell Crowe vond dat hij er overtuigend uitzag met het instrument in zijn handen. Daarom leerde hij speciaal voor deze film viool spelen.
Volgens de acteur is dat het moeilijkste dat hij ooit voor een rol heeft gedaan.
Hilarisch: Bloeit er iets op tussen El Che en Roma in De Bondgenoten?
14:53Soundos nieuw jurylid Holland's Got Talent
13:17Maarten uit Winter Vol Liefde overleden: 'Mijn leven was super'
13:00Noteren maar: Het tweede seizoen van Eén Grote Familie verschijnt op deze datum
12:56Zien: Iris Rulkens imiteert Olof en Femke uit Married at First Sight