TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In die verhalen had opa het vaak over het bijzondere kindertehuis van Miss Peregrine. Om het verlies van zijn opa te verwerken gaat Jake (Asa Butterfield) met zijn ouders naar de plek in Wales waar dat tehuis moet staan.
Eenmaal daar blijkt dat er van het tehuis van Miss Peregrine niet veel meer over is: in de Tweede Wereldoorlog is het platgebombardeerd. Toch gaat Jake even naar binnen om een kijkje te nemen in de ruïne. Dan belandt hij via een soort time loop in 1943. Miss Peregrine's Home for Peculiar Children staat nog in volle glorie overeind en miss Peregrine (Eva Green) en de vreemde kinderen zijn er ook. Nog wel.
Het bombardement dat het huis in de as zal leggen komt eraan. Miss Peregrine weet daarvan: iedere dag draait ze klok 24 uur terug. Zo beleven zij en de kinderen die laatste dag voor het bombardement steeds opnieuw.
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children is gebaseerd op het gelijknamige boek van Ransom Riggs. De schrijver liet zich voor zijn verhaal inspireren door oude, 'bovennatuurlijke' foto's die hij vond op vlooienmarkten en in oude fotoalbums.
Het huis waar Miss Peregrine en haar bijzondere kinderen wonen bestaat echt. Het staat alleen niet in Wales: Kasteel Torenhof staat in Brasschaat, vlakbij Antwerpen.
Welke show heeft tussen 1 november 2024 en 31 januari 2025 de meeste indruk op jou gemaakt? Het is tijd om dat nu te laten weten!
Zien: René van der Gijp ontregelt VI met pikante anekdote
06:47Vanavond op TV: The Sommerdahl murders, The tribute: Battle of the bands, The Lego Batman Movie
22:19Peter Gillis vervolgd voor meerdere mishandelingen, maar nieuw seizoen realityserie gaat door
21:43Jan Slagter over stoppen Spoorloos: 'Het kan gewoon niet meer' (video)
19:16Interview Victor Reinier over exit bij Flikken Maastricht: 'Heel verdrietig'