TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Astronaut Leo Davidson (Mark Wahlberg) stort anno 2029 met zijn ruimtevaartuig neer op een onbekende planeet.
Hij ontdekt dat de leefomstandigheden vrijwel gelijk zijn aan die op aarde, maar dat de planeet beheerst wordt door apen.
Hij wordt gevangengenomen en maakt kennis met de vrouwtjesaap Ari (Helena Bonham-Carter). Samen met haar geeft Leo leiding aan een groepje dat ten strijde trekt tegen het door Thade (Tim Roth) en zijn rechterhand Attar (Michael Clarke Duncan) geleide gorillaleger.
Regisseur Tim Burton (Edward Scissorhands, Alice in Wonderland, Wednesday) staat bekend om zijn visueel prachtige films, en ook in Planet of the Apes ziet alles er weer fraai uit. Inhoudelijk valt deze remake van de gelijknamige sciencefictionklassieker uit 1968 helaas wel wat tegen.
Mark Wahlberg accepteerde de hoofdrol in Planet of the Apes al na vijf minuten in een ontmoeting met Tim Burton, omdat hij dolgraag met de regisseur wilde werken. Wahlberg besloot zijn rol in Ocean's Eleven af te zeggen om deze film te kunnen maken.
Voor Tim Burton lijkt het maken van de film niet een heel gelukkige ervaring te zijn geweest. Hij zei zelfs dat hij nog liever uit een raam zou springen dan dat hij een vervolg zou maken.
Nieuwe Voice-coach Dinand Woesthoff lapt kritiek aan zijn laars
14:41Bargasten VI samen het theater in
13:55Buddy Vedder mist Loretta Schrijver enorm: 'Het was en is een geweldige vrouw'
13:54Zo ziet de finaleweek van Big Brother 2025 eruit
13:33Carlo Boszhard hoopt dat kijkers de stellen uit Married at First Sight een eerlijke kans geven