TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het American Film Institute plaatste Hannibal Lecter op de eerste plaats in de lijst van grootste filmschurken aller tijden. De gentleman-kannibaal liet daarmee andere legendarische filmschurken als Darth Vader (Star Wars), de alien uit Aliens en de man die de moeder van Bambi doodschoot achter zich. Lecters uitverkiezing is een illustratie van het vakmanschap van zijn 'vaders': Thomas Harris en Anthony Hopkins.
Schrijver Thomas Harris is verantwoordelijk voor de perverse, maar intrigerende geest van de kannibaal. Acteur Anthony Hopkins geeft Harris' creatie gestalte.
Anthony Hopkins won voor zijn eerste vertolking van Hannibal Lecter in Silence of the Lambs een Oscar voor beste mannelijke hoofdrol. Een knappe prestatie, want de Britse acteur had maar zestien minuten schermtijd.
Hopkins verklaarde zijn indrukwekkende acteerprestatie: ingetogen spel was de sleutel tot zijn succes. “Ik acteer als een duikboot: Hoe minder je laat zien van een personage, hoe beter het uitpakt”, zei hij tegen BBC News.
Red Dragon – de derde film waarin Anthony Hopkins in de huid van Hannibal Lecter kruipt – is een verfilming van het eerste boek dat Harris over de kannibaal schreef.
In zijn jacht op een seriemoordenaar met de klinkende naam The Tooth Fairy roept FBI-agent Will Graham (Edward Norton) de hulp van een oude bekende in: Lecter.
Partnerbijdrage
Miljoenenjacht: Linda de Mol schrikt van verdrietig bericht Arie
06:47Vanavond op TV: After the hunt, Married at first sight Australië, Batman v Superman: Dawn of Justice
11:35Jeroen Spitzenberger neemt met 'dubbel gevoel' afscheid van Oogappels: 'Bitterzoet'
10:34Judith en Bart uit Winter Vol Liefde geven update over relatie na 'ups en downs'
10:32Ellece raakt gevoelige snaar in Talent Unplugged met Million Years Ago van Adele