TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De vooraanstaande psycholoog Margaret Matheson (Sigourney Weaver) gelooft niet in spoken of ander paranormaal gedoe.
Matheson heeft er in Red Lights haar levenswerk van gemaakt om ze allemaal te ontmaskeren: paragnosten, mediums en andere types die beweren paranormale gaven te hebben. Dat doet ze samen met haar assistent Tom Buckley (Cilian Murphy). Samen hebben ze al een hoop charlatans ontmaskerd.
Er is één man die Matheson na al die jaren nog niet op oplichterij heeft kunnen betrappen: de blinde paragnost Simon Silver (Robert De Niro). Als hij na een afwezigheid een comeback maakt, wil Tom hem onderzoeken. Matheson heeft eerder met dat bijltje gehakt, ze raadt hem af om Silver uit te dagen.
Lukt het Tom om Silver te ontmaskeren? Of heeft de blinde oude baas toch bijzondere gaven?
Veel van de paranormale onderzoeken in Red Lights zijn gebaseerd op echte onderzoeken. James Randi voerde veel van die onderzoeken uit. Zo toonde Randi in 1986 aan dat medium Peter Popoff optrad met een oortje in. Via een radioverbinding gaf zijn vrouw hem informatie over mensen in de zaal. Matheson en haar team doen in de film iets soortgelijks met medium Leonard Palladino.
De oude onderzoeken naar Robert De Niro's Simon Silver zijn ook uit het leven gegrepen. Ze lijken erg veel op de experimenten die wetenschappers in de jaren 70 met lepelbuiger Uri Geller deden.
Angela de Jong brandt de terugkeer van The Voice of Holland nu al helemaal af
13:20Bekijk hier de eerste beelden van de nieuwe Nederlandse dramaserie De Vuurwerkramp
12:53Gordon bij Shownieuws: 'Ik heb alle mannen in Dubai gehad'
12:49Documentaire over Bassie & Adriaan binnenkort te zien op deze streamingdienst
12:06Miljoenenjacht-thuiswinnares tóch thuis en in pyjama: bekijk de beelden