TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Niet dat hij daar van geleerd heeft. Jaren later valt de volwassen Allen (Tom Hanks) op precies dezelfde plek weer in het water. En weer is het dezelfde mysterieuze redder die hem van een wisse dood redt.
Die redder is niet zomaar iemand: het is een zeemeermin. De laatste keer dat Allen in het water is gevallen, heeft zeemeermin Madison (Daryl Hannah) zijn portemonnee gevonden. Ze besluit naar New York te gaan om Allen zijn portemonnee terug te geven.
De manier waarop ze elkaar in Splash ontmoeten is een tikje vreemd te noemen: Madison duikt naakt op bij het Vrijheidsbeeld met Allens portemonnee in haar hand. Allen weet niet dat Madison een zeemeermin is. Madison wil dat graag zo houden. Dat is nog best ingewikkeld: als ze water aanraakt, veranderen Madisons benen weer in een staartvin.
Daryl Hannah was geknipt voor de rol van zeemeermin. Als klein meisje was ze dol op het sprookje De kleine zeemeermin van Hans Christian Andersen. Ze zwom zelfs met haar benen bij elkaar gebonden om op een zeemeermin te lijken.
Tijdens de opnames van Splash kwam dat goed van pas. Daryl zwom zo snel in haar zeemeerminnenstaart dat de op de set aanwezige reddingszwemmers haar niet bij konden houden.
Ariel, de zeemeermin uit de Disneyfilm The Little Mermaid zou oorspronkelijk blond worden. Omdat te voorkomen dat ze te veel op Madison zou lijken, gaven de animatoren Ariel uiteindelijk rood haar.
'Grote afwezige' Buddy vanavond te zien in reallifesoap Gerard Joling
11:53Albert Verlinde hoopt dat hij dit programma mag gaan presenteren
10:44Netflix deelt eerste beelden en startdatum van satirische serie Voetbalouders
10:10De TV van gisteren: kijkers zien confrontatie in start Bureau Onrecht bijna uit de hand lopen
10:006 onvergetelijke momenten van Eva van Dongen en Floris Wolfs in Flikken Maastricht