TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In deze verfilming van het korte verhaal The body van Stephen King haalt een schrijver na het overlijden van een jeugdvriend herinneringen op aan vroeger.
Die herinneringen gaan vooral over hoe de schrijver en zijn vrienden zich in de zomer van 1959, toen ze ongeveer twaalf waren, stierlijk verveelden. Tot ze het gerucht opvingen dat er in de bossen in de buurt een lijk zou liggen.
De vrienden willen dat wel zien, in Stand by Me. Het wordt een zoektocht die hun levens voorgoed verandert.
Regisseur Rob Reiner had een speciale vertoning van Stand by Me geregeld voor Stephen King. Toen de film afgelopen was, bleef King voor zich uit staren.
Na een tijdje stond hij op en verliet de zaal. Later kwam hij terug en zei tegen Reiner dat deze film de beste bewerking van zijn werk was die hij ooit had gezien.
Het was oorspronkelijk de bedoeling dat Michael Jackson een cover van het nummer 'Stand By Me' zou opnemen. Rob Reiner vond het origineel uiteindelijk geschikter voor de film.
Door het succes van de film, kwam het nummer van Ben E. King opnieuw hoog in diverse hitlijsten.
YouTube-serie Accepteer de Punchline krijgt XL-versie op NPO Start
10:10Dit weten we al over het derde seizoen van Knokke Off
10:00Herman van der Zandt: 'De Reünie voelde gek genoeg direct vertrouwd'
09:44Dit programma komt in plaats van Daar Gaan Ze Weer op RTL 4
09:10Wendy van Dijk heeft deze rol bemachtigd in The Passion 2025