TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Inmiddels zou je het een subgenre kunnen noemen: films waarin iemand midden op de oceaan op een boot dobbert. Denk aan All Is Lost met Robert Redford, maar ook aan de Oscarwinnende film Life of Pi en het op ware gebeurtenissen gebaseerde Adrift.
The Boat past ook in dat rijtje, maar voegt een horrorelement aan het verhaal toe. We zien hoe een eenzame visser (Joe Azzopardi) met zijn bootje op een zeiljacht botst.
Als hij aan boord klimt, vindt hij geen spoor van de bemanning. Dan ontdekt hij dat zijn eigen bootje verdwenen is, en zit hij vast op het spookschip. De zeeman (zijn naam wordt niet genoemd) komt zelfs vast te zitten in de kajuit, en terwijl contact met de buitenwereld onmogelijk blijkt, gaat de boot uit zichzelf varen. Zo begint een helse tocht over de oceaan.
Regisseur Winston Azzopardi hield het bij het maken van The Boat dicht bij huis. Letterlijk.
De opnames vonden plaats op – maar vooral rond – Malta, het eiland waar hij woont. Ook naar een hoofdrolspeler hoefde hij niet ver te zoeken: Joe Azzopardi (die ook het scenario schreef) is zijn zoon.
Partnerbijdrage
Carlo Boszhard neemt presentatie The Floor over van Edson da Graça
10:01De Oranjezondag: 'Muziek Marco Borsato moet weer meer gedraaid worden'
09:57Video: Marco Schuitmaker over deelname Make Up Your Mind: ‘Dit is niks voor mij’
09:39Video: Lieke van Lexmond lijkt terug te keren op tv
09:13Zoektocht naar vakantiehuis Martien start vanavond in Chateau Meiland: La Dolce Vita