TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Tweede Wereldoorlog is net voorbij. Grace (Nicole Kidman) wacht met haar kinderen tot haar man terugkomt van het front.
Dat doen ze in een groot landhuis op het Kanaaleiland Jersey. Er is een goede reden dat ze juist daar wonen: Graces kinderen kunnen niet goed tegen zonlicht. Daarom leven ze volgens strenge regels. De gordijnen moeten de hele dag dicht blijven en de deur moet altijd op slot. Zo kunnen Anne en Nicholas niet stiekem naar buiten gaan en toch in de zon komen.
Die regels gaan in The Others overhoop als Grace hulp in de huishouding inhuurt. Zodra de tuinman en de twee huishoudster in en om het huis rondlopen beginnen er rare dingen te gebeuren. Zo begint de piano uit het niets te spelen en gaan de gordijnen ineens zomaar open. Zijn dit wel gewone mensen?
Nicole Kidman twijfelde aanvankelijk of ze de hoofdrol in The Others wel wilde spelen. Ze probeerde regisseur Alejandro Amenábar zelfs over te halen een andere actrice te zoeken.
De laatste film die ze voor deze had gemaakt was Moulin Rouge! Kidman was bang dat ze de overstap van die overwegend vrolijke film naar de donkere sfeer van The Others niet kon maken.
Na het succes van zijn vorige film, Abre los ojos, had de Spaanse regisseur Alejandro Amenábar de projecten voor het uitzoeken. The Others is zijn eerste Engelstalige film.
Hij regisseerde de film niet alleen, hij maakte ook de filmmuziek en schreef het script. Dat laatste is opvallend: het lukte Amenábar nooit om zijn studie filmwetenschappen af te ronden omdat hij steeds zakte voor het vak scenarioschrijven.
The Others is op zondag 9 februari 2025 om 22:45 uur te zien op NET 5.
Kijkers genieten volop van reallifesoap Only Joling
17:30'Tom Waes dronk veel te veel en had geen gordel om'
16:05Video: Jeroen Pauw en collega's over gemis Loretta Schrijver
15:15Dit is de acteur die Marco Van Basten speelt in BASTA
13:55Video: is er nou wel of geen lachband in Lubach?