TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Bij de release in 2004 was The Passion of the Christ in Amerika een hype. Ook in Nederland deed de film veel stof opwaaien.
De reacties liepen uiteen van ‘indrukwekkend’ tot ‘walgelijk’. Films over het lijden van Jezus zijn van alle tijden, maar die van Mel Gibson is bijzonder omdat alle dialogen in het Latijn, Aramees en Hebreeuws gesproken zijn.
Daar komt de controversie niet vandaan. Die zit hem in de overdaad aan geweld.
Tot in de bloedigste details brengt hij in The Passion of the Christ de laatste twaalf uur uit het leven van Jezus (gespeeld door Jim Caviezel) in beeld; van het moment van zijn arrestatie tot en met de kruisiging.
De conservatieve katholiek Gibson noemt het lijden van Jezus ‘een vorm van meditatie’, maar na bijna twee uur kijken (voor wie het volhoudt) naar een man die door gruwelijke geselingen verandert in een bloederige, verminkte vleesmassa, ben je volledig uitgeput en blij dat het voorbij is.
Hoofdrolspeler Jim Caviezel had het zwaar op de set van The Passion of the Christ. Bij scènes waarin Jezus zweepslagen kreeg, werd hij per ongeluk een paar keer echt geraakt.
Gevolg: een flink litteken op zijn rug. Ook schoot Caviezels schouder uit de kom door het gewicht van het kruis dat hij moest dragen.
Dat was nog niet alles: volgens de acteur werd hij bij het filmen van de bergrede én de kruisiging getroffen door de bliksem.
Welke show heeft tussen 1 november 2024 en 31 januari 2025 de meeste indruk op jou gemaakt? Het is tijd om dat nu te laten weten!
Vanavond op TV: Van Moskou tot Maidan, vtwonen weer verliefd op je huis, The Heartbreak Kid
11:25Johan Derksen laat zich uit over deelname The Golden Bachelor
10:40De TV van gisteren: The Headliner ook met Marieke Elsinga niet naar de top
10:15Hugo, Froukje en Tom verklappen details nieuwe seizoen Eigen huis en tuin lekker leven
09:41Katja Schuurman onthult: 'Dit vond ik jammer aan GTST comeback'