TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Britse acteur Andy Serkis heeft al heel wat rollen op zijn naam staan, maar de kans is groot dat je hem niet zou herkennen als je hem op straat zou tegenkomen. Serkis is meestal onherkenbaar in beeld.
Lees ook: Veronica's Meimaand Filmmaand telt zes tv-premières: dit mag je in 2024 verwachten
Zo speelde Andy Serkis de rol van Gollum in de The Lord of the Rings-trilogie, was hij te zien als reuzengorilla in King Kong en speelde hij kapitein Haddock in The Adventures of Tintin. Wil je als Hollywoodregisseur iets doen met motion capture? Dan is Andy Serkis je man. Ook voor War for the Planet of the Apes hees de acteur zich weer in een motioncapturepakje: hij speelt de hyperintelligente chimpansee Caesar.
Het is – na Rise of the Planet of the Apes en Dawn of the Planet of the Apes – de derde keer dat Serkis deze rol speelt. In dit derde deel zijn de spanningen tussen de apenbeschaving en de mens nog verder opgelopen. Hij heeft het lang uitgesteld, maar nu ziet apenleider Caesar geen andere uitweg meer: de apen zullen oorlog moeten voeren tegen de mens.
Woody Harrelson speelt in War for the Planet of the Apes de meedogenloze kolonel die het leger van de mensen aanvoert. Zijn personage heeft er zijn persoonlijke missie van gemaakt de apen compleet uit te roeien. In het dagelijks leven is de acteur een stuk minder bloeddorstig: Harrelson is veganist en dierenrechtenactivist.
Video: Sylvie Meis sneert naar John de Mol en Vandaag Inside-mannen
11:25Dit programma komt in de plaats van Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
10:50Zo verlaat Victor Reinier na achttien jaar Flikken Maastricht
10:07De bom is gebarsten is Married at First Sight: Femke in tranen na pittige ruzie met Olof
09:43Albert Verlinde: 'Peter Gajes? Gewoon van de buis halen!'