TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Reality
De makers van Married at First Sight doen er alles aan om de huwelijken te laten slagen. Psycholoog en seksuoloog Eveline Stallaart: ‘Dit seizoen zullen de kijkers meer dan ooit de matches begrijpen.’
“Er doen opnieuw zeven koppels mee, net als de afgelopen drie seizoenen. We hebben dit keer bij het matchen meer gekeken naar het uiterlijk: waar valt iemand absoluut niet op? Voorheen legden we de nadruk vooral op het innerlijk, ook om te voorkomen dat mensen met ellenlange wensenlijstjes kwamen, maar we merkten dat we het belang van uiterlijke aantrekkingskracht niet moeten onderschatten.
Daarnaast hebben we veel langer de tijd genomen om de kandidaten te leren kennen; daardoor weten we beter waar hun valkuilen liggen. De kijker ziet wat de kandidaten emotioneel met zich meedragen, zodat het meer dan ooit duidelijk is waarom we bepaalde matches hebben gemaakt. Ook is er een nieuwe expert: psycholoog en coach Lennart Klipp. Hij vervangt gedragsbioloog Patrick van Veen en matchmaker Radboud Visser. Lennart is een kundige collega met goede energie; een mooie aanvulling op ons team.”
“Dat kunnen we helaas niet; dat is nou net dat stukje magie, noem het de vonk, waar we geen grip op hebben. We kunnen het op basis van het uiterlijk een beetje inschatten, maar een garantie hebben we nooit. Aantrekkingskracht zorgt ervoor dat iemand in een ander wil investeren, dat hij of zij in die persoon een potentiële partner ziet. Als iemand de ander op basis van het uiterlijk meteen al niet ziet zitten, kan hij of zij al snel de deur dichtgooien. Een relatie is dan zo goed als uitgesloten.”
“Dat merken we niet zozeer. Wel zien we dat mensen uiterlijk belangrijker vinden, vandaar dat we daar meer op hebben gelet. Op het gebied van seksualiteit zijn wel veranderingen gaande; denk bijvoorbeeld aan open relaties. Bij het matchen let ik er sterk op of iemand wel echt een monogame relatie wil aangaan. Zo zijn er nog een paar dingen die door de huidige tijdgeest zijn veranderd, maar over het algemeen vallen mensen op iemands charisma en uitstraling; dat blijft van alle tijden.”
“Door de stress van het moment kan het gebeuren dat een deelnemer voor de camera onverwacht een minder mooie kant van zichzelf laat zien. We begeleiden de deelnemers intensief en proberen ze, zeker op dit soort momenten, wel degelijk tegen zichzelf te beschermen. Vorig jaar heb ik bijvoorbeeld geprobeerd iemand ervan te weerhouden bepaalde uitspraken te doen, omdat die verkeerd zouden kunnen overkomen. Daarop antwoordde die persoon: ‘Ja maar Eveline, dit is hoe ik ben en dat mag iedereen weten!’”
“Het is een lief, eerlijk en puur programma. Ik doe dit werk met veel passie en wil mensen graag helpen bij het vinden van de liefde. Als dat niet lukt, kunnen ze er door deze ervaring in ieder geval persoonlijke groei uithalen. Ik vind het mooi om daaraan bij te kunnen dragen.”
Married at First Sight is vanaf dinsdag 8 april iedere dinsdag, woensdag en donderdag vanaf 20:30 uur te zien op RTL 4. Terug- en vooruitkijken is mogelijk bij Videoland.
Op deze datum zie je Bloemencorso Bollenstreek bij Omroep MAX op NPO 1
11:35Kopen Zonder Kijken: 'Het is geen straf om in Almere te wonen'
10:43Boer Zoekt Vrouw: kijkers gaan los op vragenspel bij John, 'Karin, hou even je mond'
09:45Deze week in Married at First Sight: tranen op huwelijksreis en nieuwe bruidsparen
09:31Video: zo werd Mickey Rourke uit Big Brother UK gezet