TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
Tapie, die aan het begin van zijn carrière televisies verkocht, was eigenaar van een wielerploeg waarmee hij in de jaren tachtig tweemaal de Tour de France won. Daarna begaf hij zich in de voetbalwereld. Hij werd voorzitter van Olympique de Marseille dat prompt vijf keer achter elkaar landskampioen werd en in 1993 zelfs de Champions League won.
Vlak daarna werd Tapie beschuldigd wegens gesjoemel bij wedstrijden. De Franse voetbalbond degradeerde Olympique naar de Ligue II. De Parijzenaar was ook nog een tijdje eigenaar van Adidas en werd na de verkoop beschuldigd van fraude met de aandelen, maar daarvan werd hij later vrijgesproken. Na zijn sportcarrière werd Tapie ook nog minister voor Stadszaken onder François Mitterrand, hij acteerde en zong af en toe een moppie.
Tapie wordt in Class Act gespeeld door Laurent Lafitte. De makers van de serie informeerden Tapie voor zijn dood in 2021 dat ze werkten aan een serie over zijn leven. Daar was de Fransman niet blij mee.
Class Act staat woensdag 13 september op Netflix.
Nieuwe docu Kees Momma vanaf deze dag te zien op Videoland
12:50Dit Winter Vol Liefde-gezicht is gevraagd voor Adam zkt. Eva VIPS
12:40SBS9 zendt The Saint uit ter ere van de overleden acteur Val Kilmer
12:26Shownieuws: Tooske komt niet meer bij na opmerking Evert over hondje van Máxima
11:14Clash in De Bondgenoten tussen Charissa en El Che: 'Hoe oud ben je nou?!'