TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Het verschil tussen wrang bocht en een mooi glas proeven de meeste mensen wel. Maar welke wijn bij welk gerecht hoort, en hoe lang een geopende fles wijn goed blijft, zijn lastiger kwesties. Gelukkig weet Ilja Gort raad. In Gorts Wijnkwartier beantwoordt hij vragen van de kijkers.
Hij weet waarover hij het heeft. Niet alleen verbouwt hij zelf wijn op een chateau in de Bordeaux, maar ook reist hij al jaren Europa door voor programma's over eten en, vooral, drinken. De afgelopen jaren waren dat Italië, Spanje en zijn tweede vaderland Frankrijk. Bijna geen streek bleef onbesproken, bijna geen druif onbenoemd.
Hoewel kenner en liefhebber, heeft Gort aan dikdoenerij een bloedhekel. Het belangrijkste van wijn is dat het lekker is. En dat mogen de kijkers weten ook.
Gorts Wijnkwartier is vanaf 20 november 2023 iedere maandag om 21:12 uur te zien bij AVROTROS op NPO2.
Vanavond op TV: Het Koningsdagconcert, Make up your mind, Pokémon Detective Pikachu
21:39Fans Flikken Maastricht in verwarring na laatste aflevering met Victor Reinier
19:18Ilja Gort reageert op einde wijnreeks: 'De NPO wordt gerund door dames en die hebben de pest aan mij'
15:51René van der Gijp geniet van column Angela de Jong over 'stumperds' bij Shownieuws (video)
14:14Kijkers van Eva genieten van 'De Grannies van Amsterdam': 'Slapen is zonde van de tijd'