TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
In Droombeeld volgt regisseur Rosa Ruth Boesten fotograaf en kunstenaar Çigdem Yüksel (35), die generatiegenoten van haar overleden oma portretteert voor haar tentoonstelling en boek Je Moest Eens Weten. Deze vrouwen kwamen eind jaren 60 van Turkije naar Nederland. Een van hen vertelt over de minirok die ze van haar man kreeg toen ze in Amsterdam aankwamen: ‘Ik heb deze kleren vaak gedragen en nog steeds bewaard.’
Tijdens het maakproces ontdekt Yüksel het werk van fotograaf Bertien van Manen, die in 1979 dezelfde groep vastlegde. 45 jaar later bezoekt Yüksel een aantal van deze vrouwen opnieuw. Met haar werk wil de fotograaf een plek voor deze vrouwen in de geschiedenis creëren en het stereotiepe beeld van de ‘migrantenvrouw’ doorbreken.
Droombeeld is onderdeel van Het Uur van de Wolf Kort. Deze aflevering is op dinsdag 26 november 2024 om 22:40 uur te zien op NPO 2.
Angela de Jong brandt de terugkeer van The Voice of Holland nu al helemaal af
13:20Bekijk hier de eerste beelden van de nieuwe Nederlandse dramaserie De Vuurwerkramp
12:53Gordon bij Shownieuws: 'Ik heb alle mannen in Dubai gehad'
12:49Documentaire over Bassie & Adriaan binnenkort te zien op deze streamingdienst
12:06Miljoenenjacht-thuiswinnares tóch thuis en in pyjama: bekijk de beelden