TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Wie kampt met een vorm van ADHD kan een beroep doen op medicatie zoals Ritalin. Dit middel zorgt doorgaans voor meer scherpte en concentratie. Maar dit maakt het ook een geliefd middel onder mensen zonder diagnose of recept. Zo maken studenten er steeds vaker gebruik van tijdens hun studie.
Programmamaker Dionne Slagter kreeg in 2013 zelf de diagnose ADD en slikt dagelijks medicatie. In het drieluik Moordpillen? neemt ze haar eigen gebruik en dat van anderen kritisch onder de loep. De ADHD-pil lijkt een onschuldig geneesmiddel, maar het valt onder de Opiumwet.
Gebruik zonder recept of verkoop van het middel is zelfs strafbaar. In de eerste aflevering gaat ze in gesprek met andere ADHD'ers over hun ervaringen met de medicatie en hoe ze hun toekomst zien.
Zien: Iris Rulkens imiteert Olof en Femke uit Married at First Sight
12:34De stem van Samson is overleden
11:41Dit programma vervangt The Summit op RTL 4
11:16Johan Derksen verbaast: ‘Dick Schoof heeft echt een lekkere vriendin’
10:33Married at First Sight: Dennis wil de liefde bedrijven boven op een berg