TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Tijdens de Holocaust is zo'n driekwart van de Joodse bevolking van Amsterdam vermoord. Voor ongeveer 48.000 van hen begon de reis naar het vernietigingskamp in een oer-Amsterdams transportmiddel: de tram. Ook Anne Frank en haar familie werden na de inval in het Achterhuis per tram afgevoerd.
Willy Lindwer en Guus Luijters schreven het boek Verdwenen Stad over de bedenkelijke rol van vervoerbedrijf GVB, dat tijdens de Duitse bezetting collaboreerde met de nazi's.
In deze gelijknamige documentaire rijden de auteurs door Amsterdam met de originele tram die destijds voor het transport werd ingezet. Onderweg komen ze langs 'schuldige plekken' als de Hollandse Schouwburg, en horen ze verhalen van getuigen die het Jodentransport als kind zelf hebben meegemaakt.
NPO Doc: Verdwenen Stad is op maandag 3 februari 2025 om 22:20 uur te zien op NPO 2.
Zijn Gerard en Yvonne uit De Golden Bachelor nog bij elkaar?
10:24Married at First Sight terugkijken: Femke en Olof starten huwelijksreis in Wenen
10:24Elixer is woensdag niet te zien en dit is waarom
10:16Guus Meeuwis blaast iedereen omver met prachtig nummer in Liefde voor Muziek
08:55Vandaag Inside: 'Johan, lijk jij hierin op Sylvana Simons?'