TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Eind negentiende eeuw bruiste het in Groningen. De stad groeide en kreeg een nieuwe station, een nieuwe schouwburg en het Groninger Museum. Zes studenten organiseerden daar een aantal opzienbarende tentoonstellingen, waaronder een rond Vincent van Gogh, die een paar jaar daarvoor was overleden.
128 werken van hem waren er te zien, hoofdzakelijk uit de collectie van zijn schoonzus Johanna. Hij was destijds nog vrij onbekend. Het Groninger Museum blikt terug met de expositie Hoe Van Gogh naar Groningen kwam.
Daarin werk van de oude meester zelf, maar ook van schilders uit diens tijd, zoals Jan Toorop en Henri Toulouse-Lautrec. Directeur Marc de Beyer van het Teylers Museum neemt in de eerste Nu te Zien! van dit seizoen een kijkje bij de Groningse collega's.
Deze aflevering van Nu te Zien! is op zaterdag 11 januari 2025 om 21:15 uur te zien op NPO 2.
Zien: René van der Gijp ontregelt VI met pikante anekdote
06:47Vanavond op TV: The Sommerdahl murders, The tribute: Battle of the bands, The Lego Batman Movie
22:19Peter Gillis vervolgd voor meerdere mishandelingen, maar nieuw seizoen realityserie gaat door
21:43Jan Slagter over stoppen Spoorloos: 'Het kan gewoon niet meer' (video)
19:16Interview Victor Reinier over exit bij Flikken Maastricht: 'Heel verdrietig'