TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
De fans hebben er een jaar langer op moeten wachten dan na de winst van Duncan Laurence in 2019 was voorzien, maar nu is het dan toch tijd voor het Eurovisie Songfestival in de Rotterdamse Ahoy. Helaas is de winnaar van de vorige editie door een coronabesmetting zelf niet persoonlijk aanwezig in de finale.
Met het gedragen 'Birth of a new age' zorgt Jeangu Macrooy hoe dan ook voor een primeur, want het is voor het eerst dat het Sranantongo, de taal van Suriname, op het festival te horen is. Tot de favorieten voor de eindwinst rekenen kenners het nummer niet, maar Macrooys boodschap 'Yu no man broko mi' (Je kunt mij niet breken) klinkt sowieso in heel Europa door de huiskamers. Chantal Janzen, Edsilia Rombley, Nikkie de Jager en Jan Smit presenteren het evenement.
Overigens is Macrooy niet de enige die vooraf al zeker weet dat hij de finale haalt, dat geldt ook voor de deelnemers uit de vijf zogenaamde grootste nettobetalers: Duitsland, Groot-Brittannië, Spanje, Italië en Frankrijk. Met name dat laatste land zou wel eens hoge ogen kunnen gooien deze editie. Het 'Voilá' van Barbara Pravi is een typisch Frans chanson in de stijl van Édith Piaf en staat bij de bookmakers al maanden bij de grootste kanshebbers.
Welke show heeft tussen 1 november 2024 en 31 januari 2025 de meeste indruk op jou gemaakt? Het is tijd om dat nu te laten weten!
Zien: René van der Gijp ontregelt VI met pikante anekdote
06:47Vanavond op TV: The Sommerdahl murders, The tribute: Battle of the bands, The Lego Batman Movie
22:19Peter Gillis vervolgd voor meerdere mishandelingen, maar nieuw seizoen realityserie gaat door
21:43Jan Slagter over stoppen Spoorloos: 'Het kan gewoon niet meer' (video)
19:16Interview Victor Reinier over exit bij Flikken Maastricht: 'Heel verdrietig'