TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Volgens Uslu is er op dit moment te weinig juridische basis om zo'n 'verstrekkend besluit' te nemen.
Al in april deed de NPO het verzoek nadat de derde sanctie werd opgelegd aan ON!. Volgens de NPO was ON! niet genoeg bereid om samen te werken en voldeden ze niet aan de journalistieke waarden van de NPO. Volgens Uslu is er ondanks dat ze dit besluit nu genomen heeft, wel degelijk iets aan de hand. Ze bedoelt daarmee de sancties die de omroep opgelegd kreeg en de journalistieke code van de publieke omroep die volgens de ombudsman meerdere keren overtreden is.
Uslu heeft gezien dat ON! bereid is om zich te verbeteren. Ze verwacht van de omroep dat ze die lijn voortzetten en wil dat de NPO en ON! met elkaar in gesprek gaan op een constructieve manier.
Van verschillende kanten komen reacties. Zo zegt de voorzitter Karskens van ON! dat het een 'enorme overwinning' is. Volgens hem is de verkiezingsuitslag het bewijs dat het geluid van ON! breed gedragen wordt. De NPO gaat het besluit van de staatssecretaris 'uitgebreid bestuderen' voordat er een reactie komt.
KRO-NCRV-directeur Peter Kuipers reageert ook op de beslissing van Uslu. "Als omroepen hebben we met elkaar spelregels afgesproken over hoe we opereren in ons bestel, bijvoorbeeld als het gaat om het hanteren van de journalistieke code. Als je je vervolgens meerdere malen niet houdt aan die spelregels, dan moet dat consequenties hebben. Ik ben zeer benieuwd naar de argumentatie van de staatssecretaris waarom de juridische basis in haar ogen te smal zou zijn."
Ook Omroep MAX-directeur Jan Slager gaat in op de beslissing. "Ik ben blij voor Ongehoord Nederland dat ze in het bestel mogen blijven. Dat is ook het advies dat we hebben gegeven aan de staatssecretaris, die heeft gevraagd wat wij ervan vonden. In die zin is het ook heel goed dat de politiek niet beslist wie er in het bestel mag blijven. Ik vind daarom dat het een goede en wijze beslissing is."
De betrokken partijen krijgen twee weken de tijd om te reageren op dit voorlopige besluit, waarover Uslu de Tweede Kamer heeft geïnformeerd in een brief. Daarna neemt de staatssecretaris een definitief besluit.
Welke show heeft tussen 1 november 2024 en 31 januari 2025 de meeste indruk op jou gemaakt? Het is tijd om dat nu te laten weten!
Zien: René van der Gijp ontregelt VI met pikante anekdote
06:47Vanavond op TV: The Sommerdahl murders, The tribute: Battle of the bands, The Lego Batman Movie
22:19Peter Gillis vervolgd voor meerdere mishandelingen, maar nieuw seizoen realityserie gaat door
21:43Jan Slagter over stoppen Spoorloos: 'Het kan gewoon niet meer' (video)
19:16Interview Victor Reinier over exit bij Flikken Maastricht: 'Heel verdrietig'