TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na de Eerste Wereldoorlog zijn boekhouder Albert (Albert Dupontel) en kunstenaar Edouard (Nahuel Pérez Biscayart) op elkaar aangewezen. Althans, in de film Au revoir là-haut natuurlijk.
Edouard heeft ernstige verminkingen aan zijn gezicht, die hij verbergt met zelfgemaakte maskers. Albert helpt en verzorgt hem.
Geld is wel een probleem. Tot de vrienden doorkrijgen dat mensen in het naoorlogse Frankrijk behoefte hebben aan helden om te vereren, en aan plekken om hun gesneuvelde geliefden te herdenken. Ze zetten een handel in oorlogsmonumenten op.
Au revoir là-haut is een verfilming van de roman van Pierre Lemaitre uit 2013. Dat boek kwam in Nederland uit als Tot ziens daarboven.
Regisseur Albert Dupontel maakte een knappe mix van een misdaadfilm en een drama over (de nasleep van) de Eerste Wereldoorlog van. Hij brengt alles prachtig in beeld, met name Edouards maskers zijn werkelijk schitterend.
Albert Dupontel heeft Au revoir là-haut niet alleen geregisseerd, hij speelt ook de rol van boekhouder Albert. Dat was oorspronkelijk niet de bedoeling.
Dupontel had de Waalse acteur Bouli Lanners gecast voor de rol. Omdat hij overwerkt was en rust nodig had, besloot Lanners zich terug te trekken.
Make Up Your Mind 2025: Voor deze BN'ers viel het doek in aflevering 1
11:16Davina Michelle bedankt voor coachstoel in comeback Voice of Holland
11:04Meilandjes maken klapper op huizenmarkt: koper gevonden voor miljoenenpand Erica en Martien
10:54Wilfred Genee krijgt pijnlijke confrontatie over zangtalent: 'Ik dácht dat het best okay was'
10:37Catherine Keyl (78) in therapie om tv-werk: 'Anders had ik het nooit gered'