TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De vrouw die Pippi Langkous bedacht kan haast geen muurbloempje zijn geweest. Dat was Astrid Lindgren ook niet, verre van.
Dat blijkt uit Becoming Astrid, een biografische film over de jonge jaren van de schrijfster. De film begint met de oude Astrid. Een brief van een jonge lezer doet haar terugdenken aan haar jeugd. En dan vooral die ene vraag: “Hoe kunt u zo goed schrijven over kind zijn als u zelf nauwelijks kind bent geweest?”
Astrid (Alba August) groeit in de jaren 20 op op het Zweedse platteland. Als tiener gaat ze aan de slag bij een lokale krant. Dan raakt ze zwanger van haar – getrouwde – hoofdredacteur, maar daar laat de jonge Lindgren zich niet door uit het veld slaan.
Becoming Astrid maakt nieuwsgierig naar meer: er valt zo veel te vertellen over Lindgrens leven, dat Pippi Langkous nog niet eens aan bod komt. Volop voer voor een vervolg dus.
Pernille Fischer Christensen schreef het scenario van Becoming Astrid samen met haar man, Kim Fupz Aakeson. Christensen kreeg het idee toen ze een krantenartikel over Astrid Lindgren las. Dat stuk beschreef de jonge jaren van de schrijfster, waarin ze van Zweden naar Denemarken verhuisde. Aakeson is niet alleen scenarioschrijver. Hij schrijft ook kinderboeken, net als hoofdpersoon Astrid Lindgren.
Ben je dol op muziek die recht uit het hart komt? Zet dan vanaf 15 maart iedere zaterdag om 20:00 uur SBS6 aan voor Talent Unplugged.
Marleen de Rooy wordt eerste politieke duider bij NOS Journaal
13:51Will Koopman over start opnames Gooische Vrouwen: 'Wordt nog beter'
13:11Bram Krikke openhartig in nieuwe aflevering Open Casa met Robbert Rodenburg
10:55Een nieuw seizoen van De Rijdende Rechter gaat op deze datum van start
10:00Herman van Veen over docuserie Herman van Veen 80!: 'Ik ben net zo nieuwsgierig als u'