TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Het aantal Nederlanders dat ooit een Nobelprijs voor Geneeskunde won is op één hand te tellen. Willem Einthoven was de eerste die deze eer ten beurt viel. Deze Leidse hoogleraar won de prestigieuze prijs in 1924 voor een uitvinding die een revolutie teweegbracht in de cardiologie: de snaargalvanometer.
Met dit instrument konden artsen voor het eerst nauwkeurig de elektrische activiteit in de hartspier in kaart brengen. Het elektrocardiogram, ofwel het hartfilmpje, is nog altijd een onmisbaar element in het opsporen van hartafwijkingen.
In deze laatste aflevering van Jekels Jacht treedt Diederik Jekel in de voetsporen van de Nobelprijswinnaar. De wetenschapsjournalist probeert een werkende reconstructie te maken van Einthovens levensreddende uitvinding.
Partnerbijdrage
Na bijna drie jaar wachten is het zover: het zesde en (helaas) laatste seizoen van The Handmaid’s Tale is vanaf vandaag te zien bij Videoland.
Deze BN'ers doen mee aan het nieuwe seizoen van Code van Coppens
11:49Talpa blaast talentenjacht The Winner Takes It All nieuw leven in
11:00Henny Huisman laat zich uit over Marco Borsato in Shownieuws: 'Hij zit heel erg in de knoop'
10:02Stem nu voor de kwalificatieronde van de Televizier-Ring Online-videoserie 2025
10:00Eveline Stallaart is Married at First Sight nog lang niet beu: 'Doe het met veel passie'
Dune zou een ‘onverfilmbaar boek’ zijn. Toch slaagt Denis Villeneuve er behoorlijk goed in.